vesti24.mk
ВЕСТИ

Затворен угостителски објект во Куманово- кога инспекцијата влегла внатре имала што да види

ECA

Полициски службеници од СВР Куманово синоќа извршиле контрола во угостителски објект на улицата „Ленинова“ во Куманово, при што било констатирано дека објектот работи по дозволеното работно време за угостителски објекти.

Во објектот биле затекнати осум лица – гости, пет вработени и сопственикот М.С.(34).  Од страна на Државен пазарен инспекторат објектот бил затворен.

-По целосно документирање на случајот, против сопственикот М.С. ќе биде поднесена кривична пријава по член 206 од Кривичниот законик за „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“, се наведува во соопштението на МВР.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts