vesti24.mk
ЗАБАВА

Звучи невозможно, но таа се колне дека 7 дена се мачкала со оваа смеса од две состојки – целулитот веќе го НЕМА

ECA

Една од највлијателните блогерки во светот, Фара Дукаи, се прослави со необични упатства кои го полудеа светот. Ја следат над пет милиони луѓе на Инстаграм, а нејзините рецепти „направете го тоа сами“ се супер популарни и главно многу ефикасни. Можеби најмногу затоа што секогаш самата ги пробува пред да ги постави.

Најчесто, оваа привлечна бринета прави разни домашни мешавини за лице и коса, кои гарантираат чиста и сјајна кожа, без брчки и силна и сјајна коса.

Овој пат, таа реши да го разгледа проблемот со целулитот, и најде рецепт што и помогна, и кој е достапен за сите. Целулитот ги мачи скоро сите жени во светот, дури и супермодели, а тоа е предизвикано од голем број фактори – од лошата исхрана и физичката неактивност, до лошата генетика.

За оваа мешавина ќе ви бидат потребни следниве состојки:

* алги

* сварено кафе (ладно)

* целофан

Подготовка:
Потопете ги алгите во кафето и оставете ги да стојат кратко време – најмногу од една минута до две.

Нанесете алги на места каде имате целулит (бутови, задник, раце, лисја (). Завиткајте ги во фолија и оставете ги да отстојат 15 минути. Исплакнете со ладна вода.

Повторете го овој третман секој ден, 7 дена.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts