vesti24.mk
ВЕСТИ

Зибери: Имав тешки симптоми, вирусот да не се занемарува

ECA

Поранешниот директор на Центарот за јавно здравје и сегашен пратеник Арбен Зибери, во „Клик Плус“ на ТВ21, го искажа своето исксутво со симптомите кои ги чувствувал.

„Јас имав тешки симтпоми, и сакам да упатам еден апел до сите граѓани вирусот да не го занемаруваат“, истакна Зибери.

Тој истакна да се почитуваат мерките како што се носење на маска, дистанцирање.

Зибери рече дека податоците кажуваат старите лица потешко го минуваат вирусот, и оние со проблеми со дишните органи.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts