vesti24.mk
ЗАБАВА ЗДРАВЈЕ

Знаете дека е здрава, но овие својства на зелката ќе ве изненадат

ECA

Зелката има безброј полезни својства за здравјето на организмот.

Поставувањето на лист од зелка на челото може да ја смири болката во главата.

Зелката е исто така полезна и за градите бидејќи го намалува ризикот од рак на градата.

Минималната доза за да се постигне лековитиот ефект од зелката е таа да се консумира најмалку два пати седмично.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts