vesti24.mk
ВЕСТИ

Избегал затвореник- го нашле во Охрид

ECA

Вчера во 19:00 часот на Плоштадот „Крушевска Република“ во Охрид бил лишен од слобода и приведен А. К. (46) од Охрид.

Тој бил спроведен во Казнено-поправната установа Затвор Струга за доиздржување на затворската казна, од каде, според пријавеното, избегал на 20.02.2021 во 23.00 часот.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts