vesti24.mk
ВЕСТИ

Инцидент на патарината Тетово- Гостивар, кривична за едно лице

ECA

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Е.М.(31) од с.Долна Бањица, гостиварско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

На 01.11.2020, пријавениот физички нападнал вработен на наплатна рампа на патот Тетово-Гостивар.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts