vesti24.mk
ВЕСТИ

Исчезнат е 27-годишниот Никола Милев од Радовиш, најблиските бараат помош

ECA

На социјалните мрежи има апел за помош за пронаоѓање на Никола Милев од Радовиш, момче на возраст од 27 години, кој од вчера е пријавен за исчезнат.

„Исчезнат е нашиот другар Никола, во 00:00 излезен од дома од станот во Струмица, од тогаш му нема ни трага ни глас, телефонот од тогаш му е исклучен“, пишува на Фејсбук.

Вчера во 20.45 часот во СВР Струмица, неговата сестра пријавила дека од домот се оддалечил нејзиниот брат, кој времено престојувал кај неа. Од МВР велат дека се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts