vesti24.mk
ВЕСТИ

И Драган Тевдовски замина од Македонија, еве што ќе работи во Вашингтон

ECA

Екс министерот за финансии Драган Тевдовски, чии идеи за прогресивен данок не и се допаднаа на бизнис заедницата, си заминал деновиве од Македонија.

Тој отпатувал во Вашингтон каде што ќе работи во Меѓународниот монетарен фонд. Тој е еден од низата македонски високообразовани кадри кои завршија во двете најмоќни банки во светот изминатите години.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts