vesti24.mk
ЗАБАВА

И зимницата има рок на траење, еве колку долго може да стои

ECA

Сите сакаме вкусна зимница, но и таа има рок на траење.

Совет е да ставите налепници на теглите на кои ќе го напишете датумот кога е направена зимницата или слаткото.

Стојат и неколку години, но најдобро е зимницата да се изеде во рок од една година.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts