vesti24.mk
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

И ПРЕД ЕДНА ГОДИНА ИСТО ТАКА СЕ ТРЕСЕШЕ МАКЕДОНИЈА-  утрово повторно силен земјотрес!

ECA

Граѓаните на Македонија пред неколку секунди беа разбудени од силен земјотрес кој беше почувствуван речиси на целата територија на земјата.

Според најновите информации според ЕМСЦ епицентарот на земјотресот е во Прилеп.

Инаку Македонија исто така рано утрото пред една година беше потресно разбудена во месец ноември, поточно на 26 ноември од силниот земјотрес во Албанија кој беше со фатални размери, а беше со јачина од 6,7 степени по рихтер.

Утрово исто така овој земјотрес беше почувствуван во Албанија, додека во Македонија исто така како лани беше со јачина од некаде 5 степени по рихтер.

Официјалните информации се уште се обработуваат…

извор:курир.мк

Loading...

Related posts