vesti24.mk
ВЕСТИ

Какво време не` очекува во наредните денови?

ECA

Утре ќе има повремени врнежи од дожд, кои ќе бидат пообилни претпладне во југозападните и јужните делови од земјава.

Oд недела следува период на стабилно време со пораст на дневната температура, освен во вторник кога ќе има услови за локални врнежи од дожд.

Значително затоплување се очекува од средината на следната седмица.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts