vesti24.mk
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

Какво време не очекува утре и во наредните денови?

ECA

Времето утре во Република Македонија ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд кои ќе започнат претпладне во западните делови и ќе се прошират низ земјата, а поизразени ќе бидат во западните и јужните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Ќе преовладува претежно облачно време со повремени локални врнежи од дожд.

Врнежите ќе започнат на запад во средината на денот и преку ноќта ќе се прошират во останатите делови од земјата, а позастапени ќе бидат на западот.

Од вторник следува неколкудневен период со позитивни утрински температури.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts