vesti24.mk
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Каков прв впечаток остава секој хороскопски знак?

ECA

Првиот впечаток може да измами, но често може да биде и точен.

Откако ќе откриете каков прв впечаток, опишан во три збора, остава вашиот хороскопски знак, откријте колку се менува впечатокот кога другите ќе ве запознаат малку подобро.

ОВЕН: добар, сака да помогне и многу е самоуверен – сака да наредува, но барем ги врши работите.

БИК: симпатичен, тивoк и мил –  тврдоглав и незапирлив кога ќе почне да зборува за неважни работи.

БЛИЗНАЦИ: духовити, гласни и малку здодевни, а всушност зад хуморот кријат голема емотивна повреда.

РАК: симпатичен, емотивен и среќен – не знае да се шегува.

ЛАВ: срдечен, великодушен и дарежлив – сака прегратки.

ДЕВИЦА: срамежлива, загрижена и талентирана – секогаш размислува за сè.

ВАГА: прекрасна, дружељубива, итра – многу интелигентна и организирана.

СТРЕЛЕЦ: чуден, оптимист и секси.

ЈАРЕЦ: пасивен, многу допадлив и неодолив – многу гласен кога ќе се разлути.

ВОДОЛИЈА: многу паметна, откачена и тврдоглава, ќе ве сака без оглед на сè.

СКОРПИЈА: пргава, несфатена и малку непристојна – тотално слатка, малку нервозна.

РИБИ: многу чудни, срамежливи и уметнички „чудаци“ – талентирани и многу возбудени кога добиваат нов прибор кој им е потребен за нивното креативно работење.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts