vesti24.mk
ЗАБАВА

Како да направите вкусен домашен крцкав чипс?

ECA

Чипсот е идеалниот избор за грицки во недела навечер кога гледате фудбал или уживате во маратонско гледање на вашата омилена серија.

Наместо да чувствувате грижа на совест дека јадете индустриски производ со додадени масти и шеќери, направете си домашен крцкав чипс што е поздрава верзија и плус е превкусен.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts