vesti24.mk
ЗАБАВА

Калории, збогум: Со овој сок за 5 дена ќе симнете 3 килограми

ECA

Овој сок буквално ги пржи калориите, барем така тврдат оние кои го имаат испробано. Намирниците кои се користат за сокот се извор на витамини и минерали, па поради тоа нема ништо да ве чини да го пробате.

За кратко време, поточно за 5 дена, пиејќи го овој сок ќе се ослободите од 3 вишок килограми.

Потребни состојки:

  • 1 китка магдонос
  • 1 лимон
  • Чаша вода

Начин на подготовка:

Иситнете го магдоносот, додајте му сок од еден лимон и сето тоа прелијте го во чаша со вода. Сокот се пие наутро, на гладен стомак, во времетраење од 5 дена. После тоа се прави пауза од 10 дена.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts