vesti24.mk
ВЕСТИ

Коалициониот партнер на Заев го смета владиното разрешување на Нора Шаќири за политички чин

ECA

Горан Милевски, претседателот на ЛДП, дел од владината коалиција, го смета владиното разрешување на Нора Шаќири за политички чин.

„Поддршка за Нора Шаќири!

Политиката надвор од културата.

Многу непромислен чекор“ – напиша тој на својот Фејсбук профил.

Милевски, коалициониот партнер на Заев, го сподели и Фјсбук статусот на екс-директорката на театар Комедија.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts