vesti24.mk
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Кои се најдобрите пријатели според хороскопот?

ECA

Пријателите се семејство кое вие самите го бирате, луѓето со кои ги споделувате најтешките и најубавите моменти во животот и затоа оваа врска е скапоцена. Астролошката компатибилност покажува дека некои хороскопски знаци функционираат совршено и создаваат хармонично пријателство.

Овен

Овенот совршено се сложува со воздушните знаци како што се Близнаците. Овие два хороскопски знаци имаат одлична врска, а нивното пријателство се заснова на добра комуникација. Тие ги делат истите ставови и не се плашат да започнат разговор на подлабоки теми, а нивната врска обично е полна со возбуда.

Бик

Бикот се сложува одлично со Девицата. Нивното пријателство е полно со смеа и добра забава. Тие уживаат во меѓусебното друштво и се многу опуштени, што ги зближува уште повеќе.

Близнаци

Разиграните Близнаци, покрај Бикот, ја сакаат и Девицата. Близнаците и Девицата можат да зборуваат за секоја ситуација и да имаат иста смисла за хумор. Тие се пример за вистински пријатели за цел живот.

Рак

Ракот и Шкорпијата имаат прекрасен пријателски однос. Тие сакаат храна, добра забава и зрачат со позитивна енергија.

Лав

Лавовите најдобро се сложуваат со Стрелците. Нивната поврзаност произлегува од меѓусебното уметничко и креативно разбирање. Тие го ценат меѓусебното мислење и упорноста. Имагинативни се и поради сето тоа имаат нераскинлива врска.

Девица

Девиците се сложуваат најдобро со мистериозните Скорпии. Без оглед на темите што ги започнуваат, водат долги и длабоки разговори. Нивното пријателство е интензивно и целосно исполнувачко.

Вага

За хармоничната Вага, интелектуалните Водолии се совршени пријатели. Овој воздушен пар сака да се поврзува преку уметноста и музиката. Тие се способни да се критикуваат едни со други, да дискутираат и да ги анализираат сите детали. Секоја минута што ја поминуваат заедно е драгоцена за нив.

Шкорпија

Тоа е мистериозен знак кој добро се согласува со неколку видови луѓе, но Рибите им одговараат најмногу. Шкорпијата и Рибите се инстинктивни и магични, а тоа ги држи како магнет еден до друг. Исто така, тие ги почитуваат туѓите емоции и граници, а тоа е потребно за здраво пријателство.

Стрелец

Овенот е идеален пријател за Стрелецот. Нивниот однос е исполнет со смеа. Ако се почитуваат едни со други и избегнуваат кавги за тоа кој е најдобар, овој динамичен пар може да има долгогодишно пријателство.

Јарец

За Јарецот, најдобрите пријатели се авантуристичките Близнаци.Тие имаат ист пристап кон животот и сакаат да уживаат во плодовите на својот труд.

Водолија

Водолијата и Лавот се неверојатно добар пријателски пар. Тие се чувствителни и ги споделуваат своите емоции. Секогаш ќе си понудат рамо за плачење. Тие се верни и затоа имаат долгогодишно пријателство.

Риби

Совршен пријател за интуитивните Риби е емотивниот Рак. Кога ќе се спојат, нема ништо што не можат да постигнат заедно. Најмногу уживаат во заедничките патувања и имаат сличен вкус за храна и пијалаци. Сето тоа го прави нивното пријателство забавно.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts