vesti24.mk
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Кои три збора најдобро го опишуваат вашиот хороскопски знак?

ECA

Во продолжение прочитајте го „брзинскиот хороскоп“, опис на секој од 12-те хороскопски знаци сумирани во три збора и проверете колку е точен.

Овен: секси, уникатен, брс

Бик: сензуален, паметен, духовит

Близнаци: спонтан, саркастичен, драматичен

Рак: сладок, повлечен, мил

Лав: авантуристички, спонтан, преубав

Девица: мистериозна, интересна, нејасна

Вага: искрена, добра, зборлеста

Шкорпија: лојална, привлечна, интелигентна

Стрелец: интелигентен, саркастичен, лојален

Јарец: снаодлив, смешен, расположен

Водолија: сензитивна, пожелна, незаменлива

Риби: грижливи, вредни, упорни

извор:курир.мк

Loading...

Related posts