vesti24.mk
ВЕСТИ

Коментари на Фејсбук страната на министерот Филипче, слабо аплаузи, претежно критики

ECA

Многу критики, малку аплаузи. Вака изгледа профилот на Министерот за здравство Венко Филипче откако денеска рекорден број македонски државјани се разболеа од коронавирусот. Македонија руши црни рекорди, а граѓаните се се погласни со критиките за министерот Филипче и Владата.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts