vesti24.mk
ЗАБАВА

Корисник на „Гугл мапс“ открил леден брод: Нема да верувате за што е наменет! (ВИДЕО)

ECA

Љубител на „Гугл мапс“, односно на откривање на привлечностите што ги крие нашата планета, откри мистериозен „леден брод“ долг дури 122 метри, на 160 километри од брегот на Антарктикот.

Теориите на заговор започнаа веднаш!

За што би служел ледениот брод на Антарктикот?

Веднаш на својот канал на Јутјуб ја објави веста за мистериозното откритие. Видеото првично прикажува големо парче мраз, кое се издига над белиот пејзаж, а кога во еден момент го вклучи 3D-приказот, натписот доби форма на брод со низа прозорци, повеќе палуби и оџаци.

Некои луѓе всушност веруваат дека овој „брод“ ќе служи за транспорт на елитата во случај на глобална катастрофа, односно ако славните и богатите исчезнат залудно, „ќе знаеме каде да бараме“.

Од друга страна, се верува дека во него се кријат скапоцености, додека некои тврдат дека станува збор за тајна нацистичка база.

– Изминатите 10 години се запознав со нашата планета. Снимам сè што ми изгледа интересно – од длабочините на морето до вселената. Оваа сцена е едноставно неверојатна! – рече креаторот на снимката.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts