vesti24.mk
ВЕСТИ

Костовски до Груби: Обично вицепремиер се фали што ќе изгради, не што ќе сруши

ECA

Господинот “криминален канцер” кој така ги ословува нивниот сегашен коалиционен партнер со кој ја делат сложно владата Мухамед Зекири, не го чувме како кажува барем еден збор за терасата на ВМРО ДПМНЕ изминатите години кога ДУИ беше власт со ВМРО, молчеше како маченце.

Не е проблем стреата, туку е проблем што 4 години имаа со СДСМ и си ќутеа, па еве ако било дивоградба што не ја срушеа. Ај што се слика со погрешни споменици господинот канцер, туку се служи и со погрешни тези. Очигледно многу кафиња испил во Мериот.

Обично вицепремиер се фали што ќе изгради,не што ќе сруши а пред избори се даваат ветувања за реформи и градба на нови фабрики. Жалам што се уште има вакви политичари кои наместо да градат главна цел им е да рушат!

#МафијаНаРобија

Фејсбук статус на Дарко Костовски, пратеник на ВМРО-ДПМНЕ

извор:курир.мк

Loading...

Related posts