vesti24.mk
ВЕСТИ

Кривична за 20-годишно момче, повредил кумановец со остар предмет

СВР Куманово поднесе кривична пријава против А.С.(20), поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство”.

Пријавениот, на ул.„Тоде Мендол“, по претходна расправија, го нападнал со остар предмет Ф.Р. и му нанел повреди.

извор:курир.мк

Related posts