vesti24.mk
ЗАБАВА

Ксенија не ја потстрижала косата од 2006 година: Мажите не можат да му одолеат на нејзиниот изглед (ФОТО)

ECA

Иако има долга, кафена коса, Ксенија ја викаат молдавската Златокоса

Ксенија Ланенцо (30) од Молдавија стана планетарно позната по својата долга коса и женствена фигура. Оваа девојка својата долга коса не ја потстрижала од 2006 година.

Молдавската Златокоса вели дека секојдневно води грижа за својата коса, дека внимателна става маски на неа кои го негуваат темето и структурата на влакната. Косата никогаш не ја суши со фен, туку секогаш природно.

Последниве 14 години, Ксенија ја потстрижувала својата коса само колку да ја одржи совршената структура на фризурата.

Ксенија тврди дека никогаш не ѝ било целта да ја пушти косата до колена, само сакала да научи како влакното да ѝ биде свиленкаво и долго, но со текот на времето нејзината коса пораснала под половината.

Со текот на времето станала исклучително популарна поради својата коса, а мажите ширум светот ѝ праќаат пораки во кои го фалат нејзиниот изглед.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts