vesti24.mk
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Лавот емотивно празен, Стрелецот незаинтересиран за љубов

ECA

ОВЕН

Не сте задоволни од финансиите, затоа што се ограничени. Имате впечаток дека саканата личност не се посветува на врската во онаа мерка во која тоа вие го работите, и тоа ви пречи. Главата е чувствителна.

БИК

Ситуацијата не е најдобра. Сте сметале на некоја соработка, но другата страна се двоуми околу заеднички проект. Не сте задоволни од емотивниот однос, но не сте подготвени за разговор со другата половина. Ве мачи несоница.

БЛИЗНАЦИ

Не сте задоволни од ситуацијата на работа. Работата тапка во место, додека финансиите се од ограничен тип. Партнерот ви зборува за своите проблеми кои не ве интересираат, затоа што вие веќе имате сопствени. Одмор и опуштање ви е потребно.

РАК

Многу надеж имате во новата соработка. Другата страна го пролонгира потпишувањето на договорот и тоа ве загрижува. Не сте расположени за средба со саканата личност. Ви треба мир.

ЛАВ

Фокусирани сте на работните проблеми. Свесни сте дека е потребно време да ги решите и ги доживувате како предизвик, начин да покажете дека сте способни. Емотивно сте празни и осамени. Проблеми со видот.

ДЕВИЦА

Со многу елан ги работите обврските. Ве очекува прилив на пари кои дополнително ве мотивира. Ви пречи тоа што сте сами. Размислувате каде би можеле да запознаете нов партнер. Проблеми со циркулацијата.

ВАГА

Имате одлична соработка со странски соработници. Одушевени сте затоа што имате слични цели. Љубоморни сте и не бирате зборови во комуникацијата со партнерот. Тоа ќе ви се одбие од глава. Проблеми со несоница.

ШКОРПИЈА

Атмосферата е лоша на работа. Работата не се мрднува од иста точка не само на вас, туку и на колегите. Потребна ви е поддршка од партнерот. Меѓутоа нему му е потешко, па го тешите. Се чувствувате мрзеливо.

СТРЕЛЕЦ

Со многу ентузијазам приоѓате на нов проект. Надредените ве информираат за плановите и вашите обврски. Едвај чекате да работите. Љубовта не ве интересира засега. Задоволни сте од физичката кондиција.

ЈАРЕЦ

И натаму не сте задоволни од ситуацијата. Како се да се свртело против вас. Состаноците се одложуваат или се неуспешни. Поранешната љубов се обидува да ја обнови врската со вас, но вам тоа не ви паѓа на памет. Напнати сте.

ВОДОЛИЈА

Задоволни сте од финансиите. Парите кои сте го чекале долго време, стигнува, и задоволни сте од сумата. Не сте задоволни од односот со брачниот партнер. Ви недостасува неговото внимание. Внимавајте на исхраната.

РИБИ

Лошата финансиска ситуација ја доживувате емотивно и се плашите дека тоа ќе потрае. Брачниот партнер е свесен за вашето нерасположение и пробува да ве опушти и да ве орасположи. Минлива главоболка.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts