vesti24.mk
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Лавот ќе успее да ги оствари плановите, Бикот пред убави промени

ECA

ОВЕН

Ако сте биле во караница со некој од колективот, сега ве очекува прилика да најдете компромис. Убаво се сложувате со саканата личност во моментите кои ги минувате заедно. Не би требало да има проблеми со здравјето.

БИК

Можно е прилично брзо да донесете многу важна одлука и подоцна поради тоа да се каете. Денешниот ден е поволен по прашањето на љубовта. Пред вас се некои убави промени. Наклонети сте на настинка.

БЛИЗНАЦИ

Генерално сте задоволни од работната ситуација, може да очекувате дека судбината ќе ви биде наклонета. Исклучително интересно познанство е пред вас како и поволна прилика за започнување на врска. Нема проблеми со здравјето кај вас.

РАК

Обврските ви се собираат и не ви е лесно се да задржите под контрола денеска. Свесни сте ситуација меѓу вас и саканата личност не е добра, но не знаете на кој начин да ја промените. Проблеми со несвестица.

ЛАВ

Денеска ви успева да ги остварите сите свои планови. Наоѓате решение за сите проблеми. Иако ви се чинело дека сте нашле идеален партнер ќе откриете дека, сепак, е во прашање е личност која не ви одговара сосема. Можна е вртоглавица.

ДЕВИЦА

Можно е да остварите соработка која ќе се покаже многу важна за долги патеки во иднина. Уживате во слободата и не сте подготвени за почеток на некоја љубовна врска моментално. Проблеми со стопалата.

ВАГА

Поволен ден за решавање на некои административни прашања и било какви судски постапки. Љубомората ве „јаде“ во овој период и односот со саканата личност е лош поради тоа. Наклонети сте на воспаленија.

ШКОРПИЈА

Денеска сосема неочекувано ви доаѓа решение за некој проблем. Среќата ќе биде на ваша страна. Ќе минете романтичен ден со саканата личност. Ве очекува прилика за некој убав љубовен разговор. Посетете лекар поради контрола.

СТРЕЛЕЦ

Иако имате многу обврски, тоа не ви претставува проблем затоа што сте подготвени да се посветите на работата. Наскоро ќе влезете во врска со личност која ќе ви покаже дека сака нешто сериозно. Внесувајте повеќе витамини и течности.

ЈАРЕЦ

Денеска нема да бидете толку зафатeни како обично и ќе успеете да најдете малку слободно време. Од партнерот добивате се што ви е потребно и се чувствувате добро покрај него. Имате многу позитивна енергија во себе.

ВОДОЛИЈА

За сите лица родени во овој знак кои се занимаваат со приватен бизнис, денешниот ден е поволен на полето финансии. Подготвени сте за важни одлуки со саканата личност. Ве очекува поволен период. Добро се чувствувате.

РИБИ

Сте дошле до презаситување и подготвени сте да ја менувате работата. Чувствувате дека промената ви е неопходна. Може да очекувате дека ќе запознаете личност која ќе ви биде значајна на долги патеки во иднина. Синусите се чувствителни денеска.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts