vesti24.mk
ЗАБАВА

Лиде Лиде му посвети песна на Филипче: „Гo чeкaм вo кaда мокpa кo cиpeнa, дojди ти кај дaдa нoќвa co сиpeна“ (ВИДЕО)

ECA

Лидија Гиновска стана популарна во април минатата година кога преку Фејсбук му упати покана на министерот за здравство Венко Филипче дека гори од желба да го види и да испијат заедничко кафенце.

По ова таа буквално стана хит на социјалните мрежи и речиси на секој прес го покануваше министерот на кафе и имаше нејзини коментари.

Овој пат таа на министерот за здравство му посвети и песна, за која сама си ја направи музиката и текстот, а и сама си ја изрецитира.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts