vesti24.mk
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Луѓето родени во овие хороскопски знаци се познати како најлоши возачи

ECA

Некои возачи немаат проблем да стојат во колона, додека други претпочитаат да останат дома по самата идеја за сообраќајниот метеж.

Возењето автомобил е вообичаен дел од секојдневниот живот и веројатно многу пати сте коментирале за тоа како вашиот партнер, пријател, девојка, брат, сестра вози, но и како вие самите возите.

Неверојатно е дека всушност најлошото кај нас излегува на површина само кога возиме, а со некои хороскопски знаци ова е особено изразено.

ViralStorm наведува дека Овен, Бик, Стрелец, Риби и Водолија припаѓаат на оваа група на најлоши и најнервозни возачи.

Овен
Тие навистина се „бесни на патот“. Нивната владејачка планета е Марс (бог на војната), што е прилично незгодна комбинација. Тие се многу импулсивни и тврдоглави, но затоа се идеални кога станува збор за трки со автомобили. Тие работат напорно за да останат под контрола и се свесни дека штотуку го започнаа своето обично возење на патот, а не некоја мисија од која зависи судбината на целото човештво.

Стрелец
Овој знак ќе го следи и патот и другите возачи. Ќе бидат фасцинирани од малиот жолт автомобил во втората лента или ќе ги набљудуваат облаците. Тој нема секогаш да забележи сообраќаен знак, но секогаш ќе забележи ново кафуле покрај патот.

Бик
Обично се мирни и методични, но нивната тврдоглавост ги претвора во вистински конкуренти на патиштата. Тие се многу заштитнички на нивната позиција, па затоа ќе им биде тешко да паднат кога некој ќе им се приклучи на патот. Тие се премногу заљубени во својот автомобил да ризикуваат гребнатинки, но ќе зборуваат цел ден за тоа како некој ги претекнал.

Риби
Многу емотивен знак кој ќе ги забележи сите кавги на патот и тоа ќе го направи емоционално нервозен. Тие нема да се обидат да се расправаат со другите возачи, но тешко им е да го видат патот заради солзи во очите.

Водолија
Тие се многу иновативни и индивидуални. Тие прават свои правила и ги почитуваат законите сè додека тие закони не им пречат во патот и не ги загрозуваат нивните планови. Ако никој не ги види, Водолија нема проблем да вози во спротивен правец во еднонасочна улица или да минува низ црвено светло.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts