vesti24.mk
ВЕСТИ

Маж пронајден починат на бензинска пумпа, познат неговиот идентитет

ECA

На 08.10.2020 околу 16:45 часот во СВР Штип било пријавено дека на бензинска пумпа на магистралниот пат Штип-Радовиш, во патничко возило „опел корса“, со струмички регистарски ознаки, бил пронајден починат Р.К.(65).

Од екипа на Итна медицинска помош била констатирана смрт.

Увид извршиле екипа од СВР Штип и Јавен обвинител, по чија наредба телото на починатиот било предадено на обдукција во Клиничка болница Штип.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts