vesti24.mk
ВЕСТИ

Малолетник тешко повреден, паднал од велосипед

ECA

На 30.04.2021 во 15.00 часот било пријавено дека на локалниот пат во с.Тремник, малолетник, управувајќи велосипед, паднал и се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Јавната здравствена установа – Кавадарци, информира МВР.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од Полициската станица Неготино.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts