vesti24.mk
ВЕСТИ

МВР демантира дека вработени во Управните служби на министерството во работно време танцувале и се снимале за Тик Ток

ECA

Министерството за внатрешни работи демантира дека вработени во Управните служби на МВР во работно време танцувале и се снимале за Тик Ток

-Министерството за внатрешни работи ја демантира дезинформацијата објавена во вашиот портал дека вработени во Управните служби на МВР во работно време танцувале и се снимале за Тик Ток.

Одделот за внатрешна контрола криминалистички истраги и професионални стандарди ги изврши потребните проверки и констатирано е дека видеото е снимено од странки, а не од вработени во МВР, во ходник во зградата на МРТВ, каде е сместено одделението за странци, и каде не е ограничено движењето на странките, стои во демантот од МВР.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts