vesti24.mk
ВЕСТИ

МВР денеска со полни раце работа: На територија на СВР Куманово казнети 50 возчи

ECA

Денеска (21.11.2021) во периодот од 12.00 до 18.00 часот на територијата на СВР Куманово спроведена e акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, при што санционирани се 50 возачи. Од нив 29 на територија на Куманово, 12 на територија на Крива Паланка, а девет на територија на Кратово.

Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts