vesti24.mk
ВЕСТИ

МВР: Казнети 899 граѓани за неносење заштитна маска

ECA

Во текот на изминатото деноноќие (21/22.10.2020) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 899 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со ковид-19.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts