vesti24.mk
ВЕСТИ

МВР: 431 санкција за неносење маска

ECA

Во текот на изминатото деноноќие (01/02.02.2021) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 431 прекршок.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со ковид-19.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts