vesti24.mk
ВЕСТИ

МВР: 468 санкции за неносење маска

ECA

Во текот на изминатото деноноќие (21/22.02.2021 година) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 468 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид 19.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts