vesti24.mk
ЗАБАВА

Метеор го осветли небото над Мелбурн на Денот на вљубените (ВИДЕО)

ECA

Небото над Мелбурн во неделата вечер, на Денот на вљубените, било осветлено од метеор што паѓа.

Би-Би-Си објави видео кое прикажува блесок при пад на метеор, што, како што наведува, придонело за романтичната атмосфера на Денот на вљубените во овој австралиски град за време на петдневните мерки за заклучување.

Метеорот се движел со брзина од околу 40 километри на час.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts