vesti24.mk
ЗАБАВА

Милион луѓе го погледнаа овој календар: Еве што ќе се случи во февруари 2021 година (ФОТО)

ECA

Овој февруари на календарот ќе изгледа многу „смирувачки“

Група на Твитер забележа нешто интересно за февруари 2021 година.

Имено, февруари 2021 година започнува во понеделник и завршува во недела, така што календарите (кои започнуваат во понеделник и завршуваат во недела) изгледаат „многу смирувачки“, пишуваат твитерџиите.

„Погледнете колку е смирувачки февруари 2021 година“, стои во објавата на Твитер што од септември им се допаѓа на скоро половина милион луѓе.

„Совршено. Совршен и краток, особено по јануари, кој трае со години “,

„ Ова е сонот на секој перфекционист “, се само некои од коментарите, а имаше и такви кои се пошегуваа: „ Дали воопшто ќе го доживееме февруари 2021 година? “

извор:курир.мк

Loading...

Related posts