vesti24.mk
ВЕСТИ

Мисајловски: Побрзо се измисли вакцина против ковид, отколку што и треба на владата време да обезбеди вакцини во земјава

ECA

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски преку статус на Фејсбук пишува дека побрзо се измисли вакцина против ковид, отколку што и треба на владата време да обезбеди вакцини во земјава.

-Побрзо се измисли вакцина против ковид, отколку што и треба на владата време да обезбеди вакцини во земјава.
#оставка
#неспособнавлада, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Побрзо се измисли вакцина против ковид, отколку што и треба на владата време да обезбеди вакцини во земјава.
#оставка
#неспособнавлада

Posted by Vlado Misajlovski on Четврток, 11 февруари 2021

извор:курир.мк

Loading...

Related posts