vesti24.mk
ВЕСТИ

Митовски: Боки 13-ка би бил вистински лидер на СДСМ, олицетворение на нивното владеење 

ECA

Околу кандидатурата на Боки 13 за претседател на СДСМ Александар Митовски вечерва во “Заспиј ако можеш” на Алфа телевизија рече дека подобра идеја од тоа неможе да смислат ни самите тие во партијата. Бојан Јовановски или Боки 13-ка според Митовски би бил идеален лидер на таа партија. 

-Jас мислам дека човекот е возобличување на целокупната идеологија на СДСМ во последните 5 години. Подобра идеја не би можеле да смислат ниту самите тие во СДСМ. А кога зборуваме за рекет, корупција, мито, водење политика позади врата тогаш Боки 13 би бил идеалниот лидер на СДСМ, вели Митовски.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts