vesti24.mk
ВЕСТИ

Мицкоски: Нема да правам компромиси со криминалот, а Заев сега владее со уцени, закани и поткуп

ECA

Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Неделен брифинг со Сотир Костов истакна дека тој не може да договара криминал и да договара дека ќе амнестира криминал.

-Сите се плашат од мене и од ВМРО-ДППМНЕ зошто нема договор како тоа што го кажа Заев зошто нема договор за криминал, јас не можам да се договорам и а давам ветувања дека доколку утре направи ВМРО-ДПМНЕ влада јас бидам мандатар ќе амнестирам криминал. Јас не можам да давам такви ветувања, ниту пак да преговарам и тоа е суштината. И тогаш Зоран Заев одлучува да го нападне ВМРО-ДПМНЕ не како политички противник само туку и од лево и од десно. Бидејќи нема креатива, нема визија, нема проекти со кои ќе може да ги освои симпатиите на граѓаните одлучува да ги промени неговите три столба, а тоа е уцени, закани и поткуп,рече Мицкоски.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts