vesti24.mk
ВЕСТИ

Мицкоски прашува: Нели идентитетот беше „бетон“?

ECA

Нели идентитетот беше “бетон” и “не се преговара за идентитетските прашања” со источниот сосед? За ова ли се менуваше член на историската комисија?, прашува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на Фејсбук.

Тој понатаму прашува: Нели придавката “македонски” била испишана со златни букви, како сега токму тоа исчезна од записниците на комисиите?

Владата на јавноста ѝ должи одговори.

Колку подолго Заев е премиер, толку повеќе Македонија ќе губи.

Иднината ќе биде наша и ние заедно со народот за нејзе ќе се избориме!, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Нели идентитетот беше “бетон” и “не се преговара за идентитетските прашања” со источниот сосед?

За ова ли се менуваше…

Posted by Hristijan Mickoski on Сабота, 23 јануари 2021

извор:курир.мк

Loading...

Related posts