vesti24.mk
ВЕСТИ ЕКОНОМИЈА

Мицкоски: Mакедонската економија е во рецесија, a Заев без срам говори дека е стабилна!

ECA

Заев, без срам, говореше како македонската економија е жива и стабилна, а во реалноста државата се наоѓа во рецесија, реагира преку социјалната мрежа на Фејсбук лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на изјавата на премиерот Зоран Заев.

Да, целиот свет чувствува последици од Корона пандемијата, но само Македонија ги чувствува последиците од СДСМ пандемијата која опустошува уште од 2017-та година.

Двете слики покажуваат како капиталните инвестиции опаѓаат додека задолжувањето на државата расте, па се поставува прашањето: „Каде се парите?“, пишува во објавата Мицкоски.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts