vesti24.mk
ВЕСТИ

Младо момче приведено поради поседување марихуана

ECA

На 29.01.2021 во 22:30 часот, полициски службеници од СВР Скопје на наплатна рампа Петровец го лишиле од слобода Ш.С.(23) од Куманово, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана.

По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts