vesti24.mk
ВЕСТИ

Мотоциклист тешко повреден на патот Прилеп-Битола

ECA

На 06.02.2021 во 16.45 часот на патот Прилеп-Битола А.Л.(31) од Прилеп управувајќи моторцикл „јамаха“ со прилепски регистарски ознаки паднал на коловозот и се здобил со тешки телесни повреди кои му биле констатирани од доктор во Градска болница Прилеп, информира МВР.

Полициски екипи на местото на несреќата извршиле  увид.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts