vesti24.mk
ЗАБАВА

Најдобриот домашен тренинг за гради и трицепс: Крис Хеира повторно советува (ВИДЕО)

ECA

Фитнес тренерот, Крис Хеира, повторно дава совети како да тренираме во нашиот дом …

Бидејќи одредени вежби можат истовремено да ги активираат овие мускулни групи. Крис Хеира одлучи да покаже како можете да ги тренирате дома. Ова се вежби што се прават со телесна тежина и за кои нема да ви треба никаква опрема.

Овој тренинг може да биде многу корисен, особено ако немате време да одите во теретана и сакате да го активирате вашето тело на дневна основа. Вежбите на Хаира стануваат сè попопуларни, а причината за тоа е што неговите совети се реални и зошто доведуваат до резултати за екстремно кратко време.

Во видеото подолу, Крис ќе покажува неколку вежби што можете да ги направите и да демонстрира правилен начин за правење на тие вежби.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts