vesti24.mk
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Најдуховитите меѓу хороскопските знаци: Не се трудат да бидат смешни, тоа им оди од рака!

ECA

Кога имате добра смисла за хумор, лесно можете да ги импресионирате луѓето со својот шарм и да им ја разубавите секоја ситуација. Таквите луѓе сè по природа духовити и имаат беспрекорна смисла за хумор, а еве кои хороскопски знаци поседуваат таква моќ…

Близнаци

Близнаците дури и не треба да се обидуваат да бидат смешни. Тие лесно ги насмеваат сите околу нив и можат да направат луѓето да се чувствуваат пријатно покрај нив поради нивната забавна личност.

Лав

Лавовите немаат проблем со самодовербата. Не им е грижа дали на крајот ќе направат “будала“ од себе. Оваа спонтаност ги прави духовити, затоа што никогаш не им е неугодно да прават глупости, што ги засмејуваат другите.

Девица

Девиците имаат око за детали и се исклучително паметни луѓе, што им овозможува да ја кажат вистинската работа во вистинско време. Тие имаат интелигентна смисла за хумор, што само малкумина можат да го разберат.

Стрелец

Стрелците не се срамат да ја кажат вистината. На сите ќе им се обратат на духовит и смешен начин и сигурно ќе ги насмеат луѓето со нивната отвореност!

извор:курир.мк

Loading...

Related posts