vesti24.mk
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Најемотивни хороскопски знаци: Тие не се двоумат да ја покажат својата љубов и нежност!

ECA

Давањето и примањето љубов е важна вештина и може да се одреди со вашиот хороскопски знак. Додека некои уживаат да даваат љубов, други се однесуваат крајно резервирано. Сето тоа зависи од личните својства, навиките, како и месецот и денот на раѓање.

Ви ги претставуваме знаците на Зодијакот кои не се двоумат да ја покажат својата љубов и нежност:

Бик

Бикот е еден од најчувствителните знаци на Зодијакот. Тој сака да дава и прима љубов и да се поврзе со партнерот на ниво на сите сетила. Неговата пречувствителност ве привлекува како магнет. Бикот е многу секси и бара задоволство од партнерот. Додека го испита вашето тело полека и нежно. Но, штом ќе почуствува љубов, ќе ве држи во долга и пријатна прегратка.

Лав

Лавот е многу љубезен, срдечен и сака да ги покажува своите чувства, го држи партнерот за рака, го гушка. Но запомнете, Лавот исто така сака да прима љубов. Значи, ако се забавувате со Лав, обрнете му го целото внимание. Тие сигурно ќе го ценат.

Вага

Вагата е многу заљубена во љубовта. Таа сака да остане во врската, ужива во романтиката и нежност. Нивната љубезност е убава и инспиративна. Вагата ќе ви напише љубовни писма, ќе ви посвети песни, ќе ви подари подароци, цвеќиња и цело внимание. Но, знајте дека Вага е социјална личност, така што тие не секогаш ќе бидат близу само до вас. Имаат многу пријатели и познаници и едвај чекаат да ги посетуваат сите места, без оглед каде се поканети.

Риба

Ако сте Риби, или се дружите со личност родена во овој Хороскопски знак, тогаш веќе знаете дека тие се полни со сочувство. Рибите се полни со разбирање и лесно се прилагодуваат на партнерот. Тие исто така претпочитаат реципроцитет кога станува збор за љубовта, што значи дека тие обично се во еднакви услови. Ако се грижите за нив, тие ќе го ценат тоа. Овој знак ќе ве сака безусловно.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts