vesti24.mk
ЗАБАВА

Најмоќното природно масло за јакнење на имунитет: Појак е од било кој додаток, и се конзумира 3 пати на ден

ECA

Во време на пандемија од коронавирус, но исто така и сезонски респираторни заболувања, ние се грижиме повеќе за здравјето од кога било досега. Сепак, без оглед на сето тоа, секогаш е вистинско време да се зајакне имунитетот и да се внесат витамини и минерали.

Затоа се повеќе се зборува за црниот ким, бидејќи овие семиња имаат многу корисни состојки – тиамин, ниацин, фолна киселина, железо, калциум, бета каротен.

Научниците кои го анализирале влијанието на маслото од црн ким врз здравјето, откриле една голема работа, а тоа е дека не влијае само на одделни органи, туку на целиот имунолошки систем.

Затоа, луѓето кои покажуваат симптоми на ослабен имунитет, како што се чести инфекции или воспаленија, постојан замор, чести главоболки … се препорачува да користат масло од црн ким три пати на ден после јадење, 30 до 40 капки.

Не мора да чекате да ги почувствувате симптомите затоа што ова масло може да се користи и превентивно, а во тој случај треба да земате 20 капки после јадење, исто така три пати на ден.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts