Најубавите пругасти кошули од high street брендовите(галерија)

Пругите се еден од оние дезени кои никогаш не излегуваат од мода.

Оваа пролет кошулите со пруги ги преплавија колекциите на познатите high street брендови. Во пролетните колекции  доминираат модели во најпопуларната комбинација од сина и бела, иако можат да се пронајдат модели во други бои, како црвена или жолта боја. Многу од овие кошули се декорирани со убави цветни везови.

Кога зборуваме за кроевите, покрај класичните модели тука се и oversized моделите, кошули со јаки во различни бои, кошули кои ги откриваат рамената, со карнери, или невообичаени ракави …

Кошулите со пруги одлично одговараат со фармерки или здолништа со мини или  миди должина. Пругастите кошули може да се најдат во различни стилови и бои, па сигурно ќе најдете соодветен модел.

Во продолжение погледнете какви модели издвоивме од high street брендовите.

македонијаденес

Loading...