vesti24.mk
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Неверојатно: Момче направи пиштол за ставање заштитни маски (ВИДЕО)

ECA

Ситуацијата со коронавирусот во Америка се влошува, а овој Јутубер одлучи да го реши проблемот на вистински американски начин – со помош на оружје.

Ален Пен е пиштол кој кога е насочен, лансира заштитна маска што може да се постави на нечие лице од далечина од 2 метри. Тој на својот профил на Твитер демонстрираше како работи овој пиштол и рече дека ќе излезе на улиците за да го привлече вниманието на луѓето кои не носат маска.

Соединетите држави сега се најголемото жариште на коронавирусот, а бројот на заразени и мртви луѓе во оваа земја драматично расте секој ден, па Пен смета дека слободата на граѓаните и небрежноста е една од главните причини за тоа.

Погледнете како работи неговиот изум:

извор:курир.мк

Loading...

Related posts