vesti24.mk
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Нежни и страсни: Овој хороскопски знак најдобро се бакнува

ECA

Астролозите тврдат дека токму овој хороскопски знак најдобро се бакнува од сите останати.

Астролошкиот портал „YourTango“ тврди дека хороскопските карактеристики можат да влијаат дури и на тоа, па пишуваат дека Вагите се најдобри во бакнување бидејќи не се плашат да покажат наклонетост и нежност.

„Иако се многу неодлучни во се останато на светот, Вагата не се плаши да ви покаже колку ѝ значите, пружајќи ви низа лесни бакнежи. Сепак, припремете се – таа ќе ве бакнува нежно, но многу, многу долго“, пишува порталот.

„Вагите се многу страсни со своите партнери“, додаваат тие.

Покрај Вагата, на листата на хоропски знаци чиј бакнеж мора да го доживеете додајте ги и Рибите, Стрелецот, Шкорпијата и Девицата.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts